START

ORGANIZATORZY

PROGRAM

DOBROCZYŃCY

HISTORIA

DO POBRANIA

GALERIA

LINKI

KSIĘGA GOŚCI

KONTAKT

 
 

pod honorowym patronatem Arcybiskupa Poznańskiego Stanisława Gądeckiego

 ::.. ŚREMSONG 1994 ..::

 
 

III Wojewódzki Przegląd Piosenki Religijnej - Śremsong 1994
 

24-26.V.1994

Zgromadził: 950 uczestników

Wystąpiło: 63 wykonawców: 8 przedszkoli, 35 szkół podstawowych, 8 szkół ponadpodstawowych, 12 parafii.

 

Wyróżnienia otrzymali:
- W kategorii szkół podstawowych:
o Szkoła Podstawowa w Bukowcu, Szkoła Podstawowa w Konarzycach, Szkoła Podstawowa w Mchach, Szkoła Podstawowa w Miłosławiu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Obornikach, Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie, Szkoła Podstawowa nr 34 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu, Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu, Parafia Św. Jana Chrzciciela w Przemęcie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Śremie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Śremie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Śremie, Parafia Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Wojnowicach, Szkoła Podstawowa w Wytomyślu.
- W kategorii szkół ponadpodstawowych:
o Niższe Seminarium Duchowne Księży Zmartwychwstańców w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcące Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu, Parafia Matki Boskiej Pocieszenia i Św. Stanisława w Szamotułach.

 

Z pamiętnika Śremsongu:
- Przegląd przenosi się do największej sali widowiskowej w Śremie - Sali Klubu "Odlewnika"
- Logo Przeglądu od tego roku nawiązuje do postaci grającego na różnych instrumentach Franciszkanina. Jest to świadome nawiązanie do historii. W Śremie żyli i pracowali Franciszkanie, którzy musieli opuścić nasze miasto w połowie XIX w. Kościół pofranciszkański stał się od 1976 roku centralnym miejscem Duszpasterstwa Młodzieży w Śremie. To w nim odbywały się pierwsze msze święte beatowe w naszym mieście, które prowadził zespół "Alfa"
- Od tego roku wykonawcy z przedszkoli mają typowy przegląd bez oceny jury. Wszyscy otrzymują pamiątki dla wyróżnionych wykonawców.
- Reprezentowane są po raz pierwszy parafie
- Przyznano:
o wyróżnienie Ks. Bp Zdzisława Fortuniaka - Zespół Niższego Seminarium Duchownego Księży Zmartwychwstańców w Poznaniu
o po raz pierwszy przyznała swe wyróżnienie zgromadzona publiczność - zespół Niższego Seminarium Duchownego Księży Zmartwychwstańców w Poznaniu, zespół z Parafii św. Jana w Przemęcie, zespół ze Szkoły Podstawowej w Wytomyślu.
- Mottem tegorocznego spotkania były słowa piosenki religijnej: "słońce niech wschodzi tam, gdzie ty"
- Głosy uczestników:
o ten czas Przeglądu przybliżył nas do Boga,
o to były trzy dni wyśpiewanych rekolekcji,
o bardzo się uduchowiliśmy,
o panuje tu atmosfera radości i życzliwości - cieszymy się, że możemy spotkać się z tymi, którzy podobnie jak my śpiewają piosenki religijne.