START

ORGANIZATORZY

PROGRAM

DOBROCZYŃCY

HISTORIA

DO POBRANIA

GALERIA

LINKI

KSIĘGA GOŚCI

KONTAKT

 

 

pod honorowym patronatem Arcybiskupa Poznańskiego Stanisława Gądeckiego

 ::.. Słowa ..::

Drodzy Duszpasterze, Katecheci, Nauczyciele!

Po raz kolejny pragniemy zaprosić Was z dziećmi i młodzieżą do Śremu na Wielkopolski Przegląd Piosenki Religijnej - ŚREMSONG 2009.

Tegoroczna edycja potwierdza, że każde nasze Spotkanie  jest Darem. Ufam, że udało się większość spraw organizacyjnych pozamykać, aby teogoroczna edycja mogła się odbyć.

Nasze Spotkanie odbędzie się w nowym miejscu - w sali sportowej "Bazar". Nie zapewniamy w tym roku posiłku. Na miejscu będzie działała kawiarenka. Prosimy o przygotowanie 1 lub 2 utworów w czasie do 4 minut (dla przedszkolaków bez zmian jeden utwór). Zgłoszenie chóru wiąże się z wykonaniem 2 utworów chóralnych a'capella. Chóry wystąpią w ostatnim dniu Przeglądu bez względu na kategorie wiekową. Jeśli ktoś pragnie zgłosić uczestników z różnych kategorii wiekowych, to prosze pamiętać, że każda kategoria wiekowa ma swój dzień występu i nie przewidujemy łączenia kategorii wiekowych (np. ze względu na dojazd). Zapraszamy wszystkich na koncerty (Papieski 18.05; Laureatów 22.05 i Gości 23.05). Zarezerwujcie już teraz czas i niech Was nie zabraknie.


Czekamy na Was z utęsknieniem. Tym, którzy na ŚREMSONG-u nie byli chcę powiedzieć, jak zwykle jedno: brakuje tu Ciebie. Uwierz, że bez Twojej obecności - bez Twojego zespołu czy chóru - Spotkanie to będzie uboższe. Odkryj z nami, że "Bóg uśmiecha się, kiedy widzi, że człowiek śpiewa"(R.Tagore).


Pamiętajcie: ŚREMSONG - to żywy prezent dla Jana Pawła II. Spotykamy się przecież w okolicach urodzin Jana Pawła II. Przez blisko 27 lat Jego słowa pomagały nam piękniej i godniej żyć - przypominały prawdy przyblakłe i te oczywiste. Jan Paweł II był dla na prorokiem, który potrafił odczytać znaki Boga i nam je wyjaśniał. Budził nas, pocieszał i wymagał. Lubił z nami żartować mówiąc: "Żeby śpiewać trzeba mieć głos, ale żeby mieć głos trzeba śpiewać" W te majowe dni chcemy mu powiedzieć: "Szukałeś nas, teraz my przychodzimy do Ciebie".

Uczyńcie wszystko, by to, co nam muzycznie opowiecie było hołdem złożonym nawiększemu z rodu Polaków. Dołóżcie starań, by to było naprawdę coś Dobrego i Nowego. Po prostu - niech to będzie wybór bardzo przemyślany.

Z Bogiem i Do Zobaczenia

Janusz T. Skotarczak